TİŞÖRT AKRİLİK BOYAYLA NASIL BOYANIR? DIY 1

KIYAFETLERİNİ SIKICILIKTAN KURTAR! TİŞÖRT AKRİLİK BOYAYLA NASIL BOYANIR?(Küçük bir not: Gördüğünüz tüm çizimler bana aittir)
Standart giyinmekten sıkıldın mı? Ya da aradığını bir türlü bulamıyor musun? Ya da daha kötüsü verdiğin paraya değmiyor mu aldıkların? O zaman neden elindekini değerlendirmiyorsun? Açıkçası dolabımız tıka basa dolu olduğunda bile giyecek bir şey bulamadığını söyleyen bir kesim var. Belki de bunun sebebi bilinçli alışveriş yapmadığımızın bir göstergesidir. Reklam ve satış stratejilerinin kurbanı oluveriyoruz her gün her yeni gün. Bunun farkında bile olmayabilirsiniz ama alışveriş merkezlerinde genellikle dışarıyı yani gün ışığını göstermeyen mimariler tercih edilir. Saatin nasıl geçtiğini anlamamanız ve alışverişe devam etmeniz için. Ayrıca tempolu müzikler tercih edilir, onun verdiği coşkuyla gezmekten yorulmamız için. Televizyonda ya da internet ortamında gördüğünüz her reklam kişisel ilgilerinizi algılayan bir algoritma ile sunulur size. Yani sizin Google'da aradığınız bir şey hakkında başka bir site reklam görmeniz tabi ki tesadüfü değil. Kısacası sistem bizi para harcatmaya teşvik edici şekilde kurgulandı. Bu kurguyu yıkmak ya da kurgu da bir rol almak tamamen size kalmış. Ama cebinizdekini kolay kazanmadığınız düşünülürse elinizdekini standart dışı bir hale getirip kullanmak daha karlı bir yol olur.

Yaklaşık 2 yıldır kıyafet alışverişi yaparken bu aldığımı her zaman giyebilir miyim ya da bunu neyle kombinleyebilirim şeklinde düşünüyor öyle karar veriyorum. Çünkü günün modası aslında hep eskiyi taklit ediyor. Eskiyi taklit ederken bazen çok iyi iş çıkarıyor mesela ben yüksel bel çıkmadan önce o tarz pantolonları çok aramış bulamamıştım. Bu sebeple baya bir yüksek bel stoku yaptım bu sezon sayesinde. Yani gerçekten ihtiyacınız olan bir şey aldığınız da dolabınız da boş boş yatması mümkün değil. Yani hem verdiğiniz paranın karşılığını alıyor hem de dolabınızın karşısında ne giyeceğim ben diye kara kara düşünmüyorsunuz. Az olsun öz olsun mottosu dünyanın en güzel mottosu bence. 
Her neyse asıl meselemize geleyim. Tişörtler nasıl benzersizleştirilir? Kendi limitid edişınınızı yapmak istemez misiniz? Sizin Guccilerden Chanellerden ne eksiğiniz var? Bak bu konu da çok ciddiyim bu büyük markaların ne artısı var? 
Geçen günlerde aldım elime akrilik boyayı düz beyaz bir tişörtüm vardı. Bir sitede gördüğüm ve fiyatı 100 lira gibi gereksiz pahalı olan bir baskı tişörte inat kendim boyadım. Baskıdan daha değerli elle yapılan boyamalar. Ortaya aşağıda ki güzellikler çıktı. Renk renk çeşit çeşit! Seç beğen al vatandaş! Peki bunları yapabilmek için neye ihtiyacımız var? Hemen anlatayım.
Malzemeler;
1. Düz bir tişört, ben beyaz tercih ettim renkler daha canlı duruyor. (17 tl)
2. Akrilik boya seti, herhangi bir seti alabilirsiniz ben 12li renk seçeneği olan bir set tercih ettim. (45 tl)
3. Bir adet ince fırça ya da kendiliğinde su haznesi olan geniş uçlu bir fırça da alabilirsiniz ki ikinci seçenek daha rahat renklerin dağılmasını sağlıyor. (23 tl)
4. İşleme yapanların kullandıkları kasnaklar. Ben geniş olanını tercih ettim daha büyük çizimler için de iş görüyor. (8 tl)

Toplamda 93 lira harcayarak 100 tlden daha az harcadım üstüne üstlük bu ürünleri istediğim herhangi bir ürünü boyamada kullanabilirim. 

Şimdi akrilik boya çabuk kuruyan bir boya bu sebeple elinizi çabuk tutmalısınız. İlk önce çizeceğiniz şeyin kabataslak halini kasnakla gerdiğiniz tişörtün üzerine kara kalemle çizin. Sonra da aklınıza yatan renkleri karıştırarak boyamaya başlayın. Bu iş biraz el yatkınlığı istiyor, yani istekli ve el becerileri konusunda biraz meraklıysanız yaparsınız. Boya tişörte işliyor ama bu yeterli değil, tişörtü boyadıktan ve üzerinden 24 saat geçtikten sonra buharsız bir biçim de 5 dakika ütülüyoruz. Bir nevi pressliyoruz. Renkler kumaşa işliyor. Bu işlemden sonra tişörtünüzü yıkacağınız zaman 30 derece de yıkamanızı tavsiye ederim. Bu sayede renkler hep canlı kalıyor! 
Aşağıdan benim yaptığım çalışmalara bakabilir ve takip edebilirsiniz!
(Kısa bir not: Yakın bir zamanda yaptığım çizimleri satışa ÇIKARDIM,
Shopier üzerinden buraya TIKlayarak ister bakabilir ister satın alabilirsiniz. Ayrıca yeni ürün ve projeleri Instagram'ımdan(@brandallfigure) takip edebilirsiniz)

brand_all (@brandallfigure)'in paylaştığı bir gönderi ()