ELON MUSK'IN TESLA'SI MARS YOLUNDA!

FALCON HEAVY TEK SEFERDE UÇTU! ELON MUSK VE SEVGİLİ TESLASI

Bildiğiniz üzere Elon Musk geçtiğimiz günlerde gelmişti ülkemize. Bundan önce çokta bilinmiyordu ya da dikkatini çekmiyordu Türkiye'de. Ama Elon Musk Tesla, Space X gibi bir çok şirketin kurucusu. Hayal ettiği şeylerle dünya sınırlarını zorlayan bir isim kendisi. Ve en sonunda Space X'in senelerden beri süren deneyleri ve denemeleri sonucunda bugün Falcon Heavy Roketi fırlatıldı. Gece yarısı gibi sonlanan bir canlı yayın ile gerçekleştirdi bunu Space X. Bir pr yani büyük çaplı bir reklam yapıldı ve gerçekten reklam tam anlamıyla hakkını verdi. Roketler diğer firmaların yaptığı harcamaların çok çok daha altında bir maliyetler ile yapılması Space X'in önemini vurguluyor. Ayrıca Falcon Heavy Mars ile Güneş yörüngesine girecek şekilde bir yol izlemesi için şekillendirildi. Ay değil Mars! Ayrıca herhangi bir insan bulundurmadan, bir astronot bulunmadan bunu yapabilmesi büyük bir olay olacaktır. 

Peki Falcon Heavy'de ne vardı?

Tabi ki TESLA
Kendi üretimleri olan ve oldukça beğenilen Tesla aracını uzaya gönderdi! Space X ve Tesla'yı kucak kucağa Mars'a gönderdi. 21. yy'da önemli anlardan biriydi. Uzay çağında olduğumuzu hatırlatan bilimsel ve teknolojik bir gelişmeydi. Yukarıda bahsettiğim gibi Elon Musk bu gönderim işleminin maliyetini oldukça aşağı çekmeyi başardı ama nasıl? 
Az önceki canlı yayında da şahit olduğum şekliyle açıklayayım. Ateşlenen 3 roketin 2'si yani günlendirici roketler dünyaya geri döndü. Evet, normalde patlama, devrilme gibi riskleri bulunan o roketler sapasağlam dünyaya iniş sağladı. 
Dediğim gibi canlı yayında izlemek gerçekten heyecan verici bir andı. Elon Musk daha çok uzun süreler adından bahsettirecek. Özellikle yaptığı işlerde bu denli aykırı olması, çalışmaktan yılmaması ve her şeyi kusursuz yapmaya çalışması ile devletlerin dikkatini üzerine toplayacağı ortada. Zaten üzerine çevrilmiş olan gözler eminim iki katına çıkacaktır. Kim bilir işi çok ileriye taşıyıp, insanları uçak yolculuğu yapar gibi Mars'a bile götürüp getirebilecek o teknolojiye ulaşır. Onda bu azim, zeka ve para varken yapması işten bile değil.
Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Benim gibi canlı yayını izleyenlerden misiniz?