UFAK TEFEK CİNAYETLER DEDİKODUSU - DİZİYE NE OLDU BÖYLE?

UFAK TEFEK CİNAYETLER DEDİKODUSU - DİZİYE NE OLDU BÖYLE?

Daha önceki yazımda dizinin harika bir olay akışı olduğundan bahsetmiştim. Nazarım mı değdi yoksa senaristler mi değişti bilmiyorum diziye bir haller oldu. Önceden entrika ve kusursuz planlar etrafında dönen dizi bir çıkmazın içine girip sürekli olarak Oya ve Serhan'ın ilişkisinin çevresinde döner oldu. Oya Serhan'a dönecek mi? Serhan evi tekrar ne zaman terk edecek? Merve onları öğrenecek mi? Serhan Merve'nin oyununu fark edecek mi? Oya Serhan tekrar ne zaman bir araya gelecek? Daha bunun gibi onlarca soru sorabiliriz. Çünkü dizi son 3 bölümdür bu şekilde dönüp duruyor.
Bir de Oya'nın sürekli iyi saf kimseye zarar vermek istemeyen ama o ortamdan da uzak durmayan yapısı yok mu? Dikkat ettiyseniz lisedeyken popüler olan sözü geçen yetenekli kız Oya'ymış. Şimdiyse o Oya'dan geriye hiç bir şey kalmamış. Evet kızın karakteri iyi olmak üzerine yazılmış olabilir. Ama iyilik göreceli bir kavramdır. İyi olmak kötüye müsaade etmemekten geçer. Kötülük yapana ortam yaratmanın neresi iyiliktir? Burcu'ya 3 hafta versin, Merve'nin yaptığı hırsızlık oyununu gizlesin, Serhan sürekli iki arada bir derede kalsın. Nedir bu? İyilik mi yoksa aptala yatmak mı? 
Ayrıca Merve'ye öfkelenenler var. Nasıl o güçlü Merve bu hale gelir o çok güçlüydü. Sırf Serhan gitti diye kötü mü olacak sanıyorsunuz diyenlere sesleniyorum: Geçmişe yani lise yıllarına bakarsanız zaten Merve'nin çokta baskın biri olmadığını görebilirsiniz. Oya'ya nazik davranan onu yanında tutmaya özen gösteren bir tavrı var.

Özellikle müzik grubu sahnesini hatırlayın. Herkes Oya çıksın dediğinde hiç bir şey diyememişti. Merve'yi şuan ki gücüne ulaştıran Serhan'ın ekonomik konumu ne yazık ki. Hiçte bile diyenlere Serhan'ın şirketi çöktüğü dönemi bir hatırlayın derim. Nasıl da herkes sırtını dönmüştü Merve'ye hiç bir gücü kalmamıştı. 
O zaman ki Merve gene duruş bakımından güçlüydü ama şimdi o kadar da sağlam sinirleri olmasını bekleyemezsiniz çünkü bu kez giden şirket değil bizzat Serhan. Merve daha önce böyle bir durum yaşamamış hep evde baskın olan, sözü yerine getirilen kişi o olmuş. Bu yüzden Merve ne yapacağını nasıl yapacağını kestiremiyor. Ama senaristler çoook basit numaralar yaptırıyorsunuz bu derece ince detay düşünen bir karaktere. Hele o ne saçma poşet mevzusudur ya. Bize bunca zaman gösterilen Merve işi şansa bırakmaz ve o poşeti kendi atardı. 
Bence şuan senaristlerde Oya ve Serhan çıkmazına girdiklerinin farkındalar ve nasıl çıkacakları konusunda düşünürlerken bu son bölümü de oyalanalım diye yazmışlar. Sonuçta gördük ki dizisinin son sahnesinde Pelin Merve'ye Oya ile Serhan'ı açık edecek. Ve işler ondan sonra kızışmaya başlayacak. Ben Merve'nin ne yapacağını aşırı merak ediyorum. 
Ama senaristler şu son 2 bölüm ayarında yazarsa baya bir saçmalayan Merve görebiliriz. Ama ilk bölüm gücünde yazarlarsa Oya'nın başı ciddi bir belada olacaktır. Çünkü ben Merve'nin hala buna rağmen bile olsa Serhan'dan vazgeçeceğine inanmıyorum. 

Ha bir de Edip ve Merve yakınlaşmaları görüyoruz.
Edip bence Merve'yi kendisine çekecek ve ona aşıkmış gibi davranıp Serhan'dan uzaklaşmasını sağlayacak. Sonrasında da o Merve'yi bırakacak gibi bir his var içimde. Çünkü Oya ile olan sahnelerinde canavarlaşmaktan bahsettiklerinde Edip'in aklına direkt olarak Merve ile bardaki yakınlaşmaları geldi. Yalan yaptığı ortada bir planı var Edib'in. Bence dizi başladığından beri Edib'İn hep bir planı vardı ama bunu senaristler çok göstermeyi tercih etmedi. Açıkçası ben Edip karakterinin onları rahatsız etmesinden hoşlanıyorum. Çünkü gerektiğinde Can arkadaşı olan Oya'ya bile gerçekleri söylemekten çekinmiyor.
Her neyse şimdilik benden bu kadar. Peki siz UTC hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce eski performansına geri döner mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

Ufak Tefek Cinayetler 32.Bölüm Fragman