THE PROTECTOR - NETFLIX'İN TÜRKİYE'DEKİ İLK HAREKETİ


Netflix sonunda Türkiye'de harekete geçti. Gerçekten merakla bekliyordum. Yanlış hatırlamıyorsam Blue Tv'de de ilk vampir dizisi çekiliyor. O konuda baya bir merak uyandırıyor. Açıkçası vampir furyası bence şuan pek tavanda bir konu değil, o 3-4 sene öncenin trendiydi. Bu sebepten insanlarda nasıl bir etki yaratacak merak ediyorum. 
Herneyse biz asıl konumuz THE PROTECTOR yani KORUYUCU'ya dönelim.
Koruyucu Netflix Türkiye'nin ilk dizisi olacak ve 2018'in Eylül ayında yayınlanması planlanıyor. Yani ilk fragman yaz ortalarında gelebilir. 
The Protector hakkında tiyolar ilk İtalya'da düzenlenen Netflix etkinliğinde duyurulmuştu. Açıkcası ben baya umutluyum bu diziden. Ayrıca Çağatay Ulusoy ilk dizi için oldukça yerinde bir tercih olmuş. Her dizisinde iyi bir iş çıkarıyor ve kendisini bir üst noktaya taşımayı beceriyor. Bir köşe yazısında okumuştum. 1-2 sene önce yaptığı bir röportajda hedefinin bir Netflix dizisinde oynamak olduğunu söylemişti. Ve dediğinide yapmış! Bize de tebrik etmek düşer.

Şimdi The Protector dizisinin konusu nedir neyle alakalıdır? 

İpek Gökdel'in yazdığı Karakalem adlı romandan esinlenmektedir. Hatta size kitabın arka yüzünden kısa bir alıntı yapayım!
İstanbul başka şehirlere benzemez! 
Berlin ikiye ayrıldı, dünya gene de dönmeye devam etti. New York’un kalbine uçak sapladılar, düzen yeniden kuruldu. Ama İstanbul öyle mi ya! Bu şehir dengede tutuyor dünyayı. Tahterevallinin ortası burası! İstanbul düşerse bil ki son yakındır!
Kitabı sipariş ettim bile. Tanıtım yazısı baya bir dikkatimi çekti. Güzel ve farklı bir fantastik konu içermekte. Birde fantastiğin böylesi İstanbul'da geçiyorsa tadından yenmez! İşte Koruyucu bu romandan esinlenerek kaleme alınmış. İstanbul'un koruyucusu olan Hakan'ı(Çağatay Ulusoy) izleyeceğiz önümüzdeki sezon. 

Başrol karakterimiz kimdir nasıl biridir?

Hakan adlı başrolümüz kendi hayatını sürdürürken birden bire yüzyıllardır süregelen görevini öğreniyor ve bu görev için İstanbul'u koruyan fantastik güçlere sahip birine dönüşüyor. 

En başta söylediğim gibi gerçekten ilginç bir dizi bizi bekliyor. Türkiye'de neredeyse hiç denebilecek kadar az fantastik dizi çekildi. Ya çok tutmadı ya da iyi bir prodüksiyona sahip değildi. Netflix öncülüğünde Türk dizilerine taze bir kan katılabilir. Umarım beklediğimize değer ve Çağatay Ulusoy'da yeniden çıtasını daha yükseğe taşır! 
Peki ya siz? Siz The Protector hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aşağıdaki videolardan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.