SON ZAMANLARDA DİNLEDİKLERİM: KPOP


Ben Kore Pop müziğini severek dinleyerden biriyim. Fakat tatlı sevimli kız ya da oğlan modellemesi olan müzikleri veya klipleri çok sevmem. Kore müziğindeki tercihim, biraz YG tarzı . Bu tercihimi göz önüne aldığımda harika geri dönüşler ve çıkışlar oldu bu ay ve geçen ay! Özellikle son zamanlarda aynı şarkıları dinlemekten bıkmıştım. Bu yeni şarkılar ilaç gibi geldi. Şimdi hangi gruplar çıkış yaptı kimler geldi kimler gitti onu anlatayım.

(G)I-DLE 

Harika bir kız grubu çıkış yaptı. Müzikleri, sesleri, tarzları, klip ve dansları tam anlamıyla mükemmeldi. Özellikle debut sahnesini gerçekleştiren bir grup için oldukça profesyonellerdi. Albümlerini dinledim, başlık şarkıları olan LA TA TA dışında Dalla/Dollar şarkılarını beğenerek dinliyorum. Kesinlikle takibe aldığım bir grup oldu. Eğer henüz dinlemediyseniz aşağıdan dinleyebilirsiniz. 

BLACKPINK GERİ DÖNÜYOR! HEM DE 15.06.2018'DE

Kulağa şaka gibi gelse de sonunda YG tanıtım teaserlerını ve posterlerini yayınlamaya başladı ve tarih resmi olarak açıklandı. Benim en merak ettiğim şey bu olabilir KPOP dünyasında. Çünkü Blackpink çok uzun süredir yeni bir şarkı yayınlamadı ve baya sıkı çalıştıkları söylenip duruluyordu. Şimdi ise sadece 4 şarkılık mini bir album olduğu çıktı ortaya ama içimden bir ses yakında bir full albüm gelebileceğini söylüyor. Yani umarım öyle olur yoksa YG kızları manken ya da model olsunlar diye çıkış yaptırmamıştır değil mi? Neyse aşağıdan ROSE'un yer aldığı hareketli posterı hem izleyebilir hem de ROSE'un görüntüsüyle beraber Forever Young albüm şarkısının az bir kısmını dinleyebilirsiniz. Diğer hareketli posterleri de aşağıda bulabilirsiniz!


 KATIE KIM

Sonunda YG zindanından bir başka stajyer daha kurtulmayı başardı. YG'nin yönetiminden ayrılan bir ismin kurduğu AXIS şirketinin altında çıkış yapsa da YG desteklerini sürdürüyor. Özellikle Katie Kim'in sesini ilk duyduğumda cidden beğenmiştim ve sonra senelerdir stajyer olduğunu öğrendim. İnsan tanımasa bile üzülüyor. BLACKPINK ile beraber çıkış yapabilir ya da ondan sonraki bir kız grubunda çıkış yapabilir diye birçok haber çıkmıştı. Fakat böyle bir şey olmadı ve benim gayet sevindiğim bir şekilde tek başına debutunu gerçekleştirdi. Buna sevindim çünkü o kadar uzun bir eğitm ve bekleme sürecinden sonra tekrar beklemeye devam etmesi büyük haksızlık olurdu. Katie Kim'in sonunda çıkış yapmasına YG'yi takip edenlerde hem şaşırmış hem sevinmiştir bence. Her neyse başlık şarkısı olan Remember sade fakat cool bir ritme sahip, müzik videosuna laf edenin ise taş kesileceği cinsten olmuş! 
Bayıldım! Özellikle İngilizce'sinin bu denli güzel olması da ayrı bir etki katmış. Uluslararası alanda adını daha geniş alana yayacaktır. Bence onca staj dönemini beklemeye değmiş, tabi birde hak ettiği şekilde showcaseler ve tanıtımlar yapılsa önünde kimsenin duramayacağı bir yetenek olabilir bence!

FLOWSIK + JESSI - WET

Bu şarkının varlığından bir haber BEN! Müzikler arasında öylesine gezerken, Youtube'da denk geldim ve nasıl gözden kaçırmışım demeden edemedim. Flowsik'e en son Minzy'den aşinaydım ama Jessi ile olan iş birliği bence 10 numara undergraund tarzda bir parça çıkarmış. Ben kaçırmışım siz kaçırmayın!

PRISTIN GERİ DÖNDÜ!

Pristin ilk çıkışlarında beğenilmişti, kimileri Twice vari ona benziyor şeklinde yorumlarda bulunsa da bu geri dönüşle bu fikirleri yerle bir etti. Youtube'da  otomatik oynatmayı açmıştım ve müzikler arka fonda değişirken ben işle uğraşıyordum şarkısının özellikle son kısmında ki fısıltıyı andıran kısımla bir dakika ya kim bunlar diye durup bakmama neden olmuşlardır! Bence şarkı ve müzik videosu ilk çıkışlarından oldukça farklı. Ve böylesi en iyisi olmuş. Kendi tarzlarını bu kadar çabuk bulmaları ve böylesine güzel taşımaları çok güzel. Kesinlikle şarkılarını takip edeceğim bir grup oldular. Pristin'in Get It şarkısını henüz dinlemediyseniz aşağıdan dinleyebilirsiniz!